Efektas

Problemos sprendimas nenaudojant druskų ir chemikalų

 

Fizinis vandens apdorojimas keičia ne vandens sudėtį, bet tik kalkių kristalizicinį pajėgumą. Vietoje kietų kalkių nuosėdų susidaro lengvai ištekanti miltelių pavidalo kalkių masė. Išdžiūvus vandeniui, ant paviršiaus lieka šlapia šluoste lengvai nuvalomų kalkių liekanų. Tokiu būdu Profikalk plus-x prietaisu apdorotas vanduo saugo ne tik vamzdynus, santechninę įrangą, bet žymiai palengvina namų priežiūrą ir valymą.

 

 
 
Kaip Jūs pamatysite poveikį?

 

Veikiant vandenį Profikalk plus-x prietaisu kalkės nėra pašalinamos, bet jos veikiamos taip, kad kalkių molekulės netenka savybės prisitvirtinti prie sienelių ir pasišalina su tekančiu vandeniu. Šį Profikalk plus-x poveikį vandeniui savo namuose galite pamatyti pagal pavyzdžius: 
 
  1. Vandens čiaupai, dušo galvos ir purkštukai lieka neapkalkėję ir švarūs. Jei pastebėjote, kokiu greičiu užkalkėja vandens čiaupo sietelis nenaudojant Profikalk plus-x, tai greitai įsitikinsite, kad pradėjus naudoti Profikalk plus-x sietelis nebeužsineša. Smulkios apdorotų kalkių dalelės lengvai prateka pro sietelį jo neužkimšdamos iš vidinės pusės. Lygiai toks pat efektas stebimas ant purkštukų ir dušo galvų. Šis faktas puikiai parodo, kas vyksta vamzdynuose, nes sieteliai užkalkėja žymiai greičiau, nei vamzdžiai. Nuo šiol Jums nebereikės valyti sietelių ir purkštukų. Kalkių dėmės ant sanitarinių paviršių, kriauklių, plytelių, chromuotų, nikeliuotų paviršių ir pan. liks, žinoma matomos. Jei neapdorotų kalkių nuosėdos paprastai šalinamos actu, agresyviais abrazyviniais milteliais (jie mechaniškai ardo ant paviršiaus „užkibusias“ kalkių nuosėdas ir patį paviršių), tai paveiktos Profikalk plus-x prietaisu kalkių nuosėdos yra „minkštos“ ir jas galima lengvai nuvalyti drėgna šluoste. Tokios pat „minkštos“ kalkių nuosėdos lieka prie purkštukų ir dušo galvų kraštelio. Jas taip pat lengva pašalinti drėgna šluoste.
  2. Atviro tipo vandens virduliai ir kavos ruošimo aparatai užkalkėja maždaug 3 – 5 kartus lėčiau, nei įpastai. Garus naudojančiuose kavos ruošimo aparatuose, garas neišgabena susidariusių kalkių kristalų ir kalkių „miltelių“ iš aparato. Jei anksčiau tvirtų kalkių nuosėdos koncentruodavosi ant šildymo paviršiaus (pvz. teno) ir labai greitai užblokuodavo šilumos perdavimą, tai pradėjus naudoti Profikalk plus-x, „minkštų“ kalkių apnašos pasiskirsto daugmaž vienodai ant viso vandens talpos paviršiaus ir žymiai pagerėja šilumos perdavimas vandeniui, t.y. jis greičiau užverda ir sunaudoja mažiau elektros energijos. Tokiu būdu kavos ruošimo aparatų eksploatacinis laikas pailgėja 3 – 5 kartus.
  3. Uždaro tipo elektriniuose vandens ruošimo aparatuose iki 70°C susidaro labai plonas ir minkštas kalkių apnašų sluoksnis ant vidinių sienelių ir šildomo paviršiaus. Šių apnašų šalinti nereikia, nes jos netrukdo šilumos perdavimui. Vandens virdulių tarnavimo laikas pailgėja vidutiniškai 3 kartus. Naudojant Profikalk plus-x vandens šilumokaičiams ir boileriams aptarnavimas nereikalingas.
  4. Apdoroto Profikalk plus-x aparatu vandens paviršiaus įtempimo koeficientas yra žymiai mažesnis nei neapdoroto vandens. Dėl to susitaupo skalbimo miltelių, plovimo priemonių. Vanduo įgauna minkšto vandens savybių.

     
Per keletą savaičių Jūs pastebėsite minėtus pokyčius. Ne visi aprašyti poveikio atvejai gali apsireikšti vienodai greitai: dėl skirtingos vandens sudėties ir sąlyčio su skirtingomis medžiagomis poveikis yra skirtingas.
 

 

 

 

Rūdžių naikinimas
 
Vandens sudėtyje be kalkių dar yra geležies, mangano junginių, rūdžių. Pernelyg didelį šių medžiagų kiekį vandenyje rodo gelsvai-rusva vandens spalva ar tokios pat spalvos nuosėdos ant kriauklių, vonių, dušo kabinų ir kita. Kalkių-rūdžių nuosėdos ypatingai kenkia plieniniams vamzdžiams, jie gali prarūdyti ir užsikimšti.
 
  Kas atsitinka nesaugant buities įrenginių ir vamzdyno nuo rūdžių?

 

Vandenyje ištirpusi geležis, kaip ir kalkės, išsiskiria šildant vandenį, dėl turbulencijos, posūkių ir atsišakojimų vamzdynuose. Nuosėdos susidaro ant vamzdžių sienelių, taip juos užakindamos. Rūdžių dalelės nusėda ant tvirto kalkių nuosėdų sluoksnio ir sudaro pavojingą kalkių-rūdžių sluoksnį. Panašus procesas vyksta, jei į nesurūdijusį vamzdyną atiteka rūdžių dalelės iš surūdijusio vamzdyno.
 
 Kaip yra mažinamos rūdžių nuosėdos naudojant Profikalk plus-x?
 
Profikalk plus-x veikia vandenį taip, kad kalkės iš kieto būvio transformuojasi į minkštą, paslankų būvį. Vietoje kietų nuosėdų atsiranda smulkūs atskiri kristalai, kurie nesikaupia ant sienelių ir išteka kartu su judančiu vandeniu. Kadangi rūdžių dalelės prisitvirtina prie kalkių kristalų, tai jos kartu ir išteka iš vamzdyno. Tokiame būvyje kalkių-rūdžių junginiai yra nestabilūs, o atgalinė reakcija, kai rūdys atsijungia nuo kalkių kristalų ir galėtų nusėsti ant įvairių sanitarinių paviršių yra per ilga. Todėl nesusidaro gelsvai-rusvų apnašų ant paviršių. Kita vertus tuo pat metu pasireiškia prietaiso Profikalk plus-x senų kalkių nuosėdų „mažinimo“ efektas, kurio metu vandeniui netekant vamzdžiais, pvz. naktį, yra tirpdoma senų kalkių nuosėdų pluta. Tokiu būdu yra naikinama gelsvai-rusvų apnašų atsiradimo ant sanitarinių paviršių priežastis. Priklausomai nuo nuosėdų senumo ir storio, prietaiso Profikalk plus-x poveikio efektyvumas gali būti skirtingas. Sumažėjus ir išsiplovus senoms nuosėdoms, būdingų geležingo vandens gelsvai-rusvų apnašų ženkliai mažėja.
www.nukalkinimas.lt
UAB “CELA”, Vilniaus pl. 8, 94105 Klaipėda