Kalkių kilmė - kaip atsiranda kalkių nuosėdos?

 

 

Vandenyje yra ištirpusių kalcio ir magnio druskų, dėl kurių vanduo tampa kietas. Todėl vandenyje blogai putoja muilas, ilgiau verda maisto produktai. Dėl vandenį veikiančios šilumos ir turbulencijos, ant vamzdynų vidinių sienelių kaupiasi druskos – CaCO3 (kalkės). Dėl savo poliariškumo atskiros karbonatų molekulės jungiasi su vandens molekulėmis ir viena su kita ant indo ar vamzdžių vidinių sienelių sudaro tvirtas nuosėdas, kurios blogina šilumos perdavimą, gadina buitinę įrangą. Sunaudojama daugiau plovimo priemonių.

Žalingą kalkių nuosėdų susidarymą galima sumažinti, atskyrus CaCO3 molekules viena nuo kitos, kitaip tariant panaikinus jų poliariškumą. Tada susidarytų amorfiniai kalkių kompleksai, neturintys tarpusavyje joninių ryšių. Šie kalkių kompleksai panašūs į baltą paslankią, nelipnią, miltelių pavidalo masę, kuri pasišalina kartu tekančiu vandeniu.

 

Kas atsitinka buities įrenginiams ir vamzdynui nesaugant jų nuo kalkių apnašų?

Neapdorotame Profikalk plus-x prietaisu kalkingame ir kietame vandenyje kalkių nuosėdos susidaro per kelias sekundes, o „tirpsta“ valandomis. Neapdorotame vandenyje yra per mažai kalkių ir per daug angliarūgštės, taigi pusiausvyra yra pažeista. Angliarūgščiai prisijungiant kalkes, pusiausvyra po truputį grąžinama. Šis procesas vyksta labai lėtai, todėl kalkių nuosėdų kiekis nuolat didėja. Kai vandenyje kalkių ir angliarūgštės pusiausvyra pasikeičia, pvz. šildant vandenį, dėl turbulencijos, posūkių ir atsišakojimo vamzdynuose, kalkių nuosėdos pradeda nusėsti intensyviau. Tada „minkštos“ ir paslankios kalkės vėl pradeda kristalizuotis ir jungtis į kietas nuosėdas. Kalkių sluoksnis darosi vis storesnis ir vamzdynai gali išvis užsikimšti.

Kas atsitinka kalkėms, naudojant Profikalk plus-x prietaisą?

Naudojant Profikalk plus-x prietaisą, pašildžius vandenį, atsiranda kalkių kristalų ir angliarūgštės. Bet, skirtingai nuo neapdoroto vandens, apdorotame vandenyje kalkės sudaro paslankų kalkių „dumblą“, kuris nesikristalizuoja ir nenusėda ant sienelių. Tokiu būdu natūralus kalkių „tirpimas“ tampa efektyvesnis, nes ant sienelių nesikaupia naujos kalkių nuosėdos. Senų kalkių nuosėdų mažėjimą galima pastebėti iš atskilusių kalkių trupinių ant mechaninio filtro ar vandens čiaupo sietelio. Pradiniame Profikalk plus-x naudojimo etape reikėtų dažniau išplauti sietelius ir purkštukus, kad pastarieji neužsikištų nuo atitrūkusių kalkių trupinių. Šis procesas laikui bėgant silpsta, nes nuo senų nuosėdų atskyla vis mažesni kalkių trupinėliai. Gali būti, kad, priklausomai nuo vandens sudėties, senos kalkių nuosėdos yra susikristalizavusios iš labai mažyčių gabaliukų, taigi jiems atskylant neužsikemša purkštukai ir sieteliai. Apdorotas Profikalk plus-x prietaisu vanduo pradeda sanuoti visus vandens prietaisus ir įrenginius bei palaiko natūralų energetinį balansą vandenyje, kaip gero vandens kokybinį rodiklį.
 

www.nukalkinimas.lt
UAB “CELA”, Vilniaus pl. 8, 94105 Klaipėda