Profikalk plus-x veikimo principas

Fizikinis pagrindimas:

 

Vandenyje yra ištirpusių kalcio ir magnio druskų, kurios suteikia vandeniui kietumą. Dėl vandenį veikiamos šilumos, turbulencijos, ant vamzdynų vidinių sienelių kaupiasi druskos – kalkės CaCO3. Dėl savo poliariškumo atskiros karbonatų molekulės jungiasi su vandens molekulėmis ir viena su kita ant indo ar vamzdžių vidinių sienelių sudarydamos tvirtas nuosėdas. Atskyrus CaCO3 molekules viena nuo kitos, susidaro amorfiniai kalkių kompleksai, neturintys tarpusavyje joninio ryšio. Šie kalkių kompleksai yra kaip balta, tekanti, nelipni, miltelių pavidalo kalkių masė. Veikdamas vandenį fiziškai, prietaisas keičia ne vandens sudėtį, bet mažina kalkių sugebėjimą kristalizuotis. Elektromagnetinis laukas skaido molekulinius ryšius tarp mineralų ir vandens. Kalkės tampa paslankia mase, kuri juda kartu su tekančiu vandeniu ir pasišalina.

 

Kas yra fizinis vandens apdorojimas?

Neapdorotas vanduo:

Kietame, kalkingame vandenyje paprastai nusėda kietos kalkių nuosėdos. Jos atsiranda kristalizuojantis ištirpusioms kalkėms, kai vanduo yra šildomas, yra veikiamas turbulencijos ar pakitus slėgiui vamzdyne. Tai pasireiškia pašildžius vandenį, tekant vandeniui posūkiuose ar atsišakojimuose, ištekant iš čiaupo. Šiuo momentu kalkių nuosėdos linkusios prisitvirtinti prie esamų paviršių. Taip susidaro kietos kalkių nuosėdų apnašos ant vamzdžių vidinių sienelių, ypatingai karšto vandens vamzdžiuose, boileriuose, ant šildymo elementų. Užkalkėja purkštukai, sieteliai. Kalkių apnašos nuo paviršių tokiu atveju dažniausiai valomos chemiškai. Chromuoti, nikeliuoti ir kiti paviršiai apsineša matiniu sluoksniu.

Apdorotas vanduo:

Cheminė apdoroto vandens sudėtis ir aktyvumas yra tokie pat, kaip ir neapdoroto. Tokiame vandenyje taip pat yra kalkių kristalų, bet jie yra nepavojingoje formoje. Šie kristalai nėra sukibę tarpusavyje, jie plaukioja vandenyje kaip atskiros dalelės, sudarydamos paslankią miltelų pavidalo masę, kuri pasišalina kartu su tekančiu vandeniu. Išgaravus vandeniui, šios modifikuotos kalkės lengvai nuvalomos.

 

www.nukalkinimas.lt
UAB “CELA”, Vilniaus pl. 8, 94105 Klaipėda